חומוס באשדוד

אבו חסן, אבו עמר, אבו גוש ועכשיו אבו אשדוד

5 המנות שאתם חייבים לאכול באשדוד

אצלנו הקרקורים מתחילים בשעות הבוקר המאוחרות, הרי בשונה מכולם, אנחנו עובדים כל היום עם אוכל (רחמים עלינו..) מה שגורם לנו להיות רעבים, בערך כל היום...!

צ'פלין- ההתמכרות הבאה שלכם!

בר -מסעדה עם טעם חדש בסגנון ישן

איפה אוכלים בפסח?

כתבה כשרה לפסח

המסעדות שיפנקו אתכם גם בחג הפסח

מאחורי הקלעים של טו-גייז מוסד קולינרי בין דורי

ממנגל קטן במרכז רוגוזין, טו-גייז הפכה למוסד קולינרי בין דורי שמאכיל את אשדוד כבר 3 עשורים

סיפורי מרק

החברה לתיירות אשדוד משיקה את שבוע המרק הישראלי

בעלי העסקים באשדוד אומרים :״עד כאן״ – 10 בינואר: יום ללא אשראי

נאמר כבר כמעט הכל על מצבם של העסקים הקטנים בישראל. וכמעט הכל נכון. בעיות עולות וצפות מחדש כבר שנים אך כמו שהן קמות כך הן נופלות.

מהפכה במטבח של מסעדת אנדיב

תפריט חדש, סלופי ג'ו ועוד טעמים מוכרים במחירים שווים לכל כיס.

השף המאוהב

שלומי חזוט במאסטר שף

יום רביעי   19/06/2013

אחד על אחד עם ורד בוארון/ סיון קידר

ורד בוארון גבאי, בת 30 ואם ל- 2 ילדים קטנים. מנהלת עסק מצליח באשדוד- שניצל בוארון, שהתחיל את דרכו באשקלון. היא ילידת אשקלון ומתגוררת שם עם משפחתה כל חייה, אך מרגישה באשדוד כמו בבית. שניצל הוא לא רק עסק מבחינתה, ותמיד כששואלים אותה בהלצה בחוף הים או בכל מקום אחר אם יש שניצל, היא שולפת מייד את השניצל האהוב שלה עם הציפוי המנצח.
אחד על אחד עם ורד בוארון/ סיון קידר | מגזין אשדוד בתפריט | פורסם: 19/06/2013

"אני קודם כל אמא" היא מצהירה, "אני יוצאת מהעבודה בשלוש בצהריים, ומשתדלת לבלות עם הילדים בכל יום במקום אחר. אני אוהבת לטייל איתם ולחזור איתם תשושים הביתה, זה הכיף שלי. אלי בעלי מנהל את העסק כשאני לא נמצאת, אבל בעבר ידי הייתה בכל. היום הרפיתי כי חשוב לי להיות יותר עם הילדים".

אשדוד

(הזוג בוארון - זוגיות בעבודה)

ורד גדלה מגיל 5 בבית להורים גרושים, אך לא תתפסו אותה מבכה על מר גורלה. להיפך, היא מספרת על ילדות רגילה עם משפחה תומכת. "היו לי שני בתים- אצל אימא ואצל אבא. הייתי מבלה המון גם אצל סבתא, אבל אף פעם לא היה לי חדר שיכולתי להגדיר כשלי, ואולי זה הדבר היחידי שצף כשאני מספרת לך על כך". עם שחרורה מהצבא העניק לה אביה עסק עובד- "שניצל בוארון", אך ככל שהדבר נשמע קסום ואקזוטי לא כך היו הדברים. ורד נאלצה לקפוץ למים עמוקים ולנהל ולתפעל עסק עובד כשלמעשה היא חסרת ניסיון וידע בתחום. היא עבדה סביב השעון וויתרה על בילויים ומאווים רבים שבני גילה מיצו באותה תקופה. עם הזמן היא הספיקה להשלים את הפער, להשלים בגרויות וללמוד המון על עולם המזון, עולם העסקים ועל החיים בכלל. "אני ניהלתי את העסק, התעסקתי בהזמנות, בסחורות, בעובדים ובתפעול העסק".

איך קיבלו אותך העובדים הותיקים? סך הכול היית ילדה בת 20 ללא ידע וניסיון שנכנסה לנהל אותם...

בהתחלה היו קשיים ולא היה פשוט להיכנס לנעליים כל כך גדולות, אבל עם הזמן אני למדתי את העבודה, הצוות למד להכיר אותי, ומצאנו איזון".

את אלי בעלה היא הכירה זמן מה טרם חתונתם. הם חיו בשכנות טובה, ועם הזמן התפתחה בין השניים זוגיות. "ביום ההולדת שלי ניגשתי להזמין אותו לחגוג איתי, ותוך חודשיים מאז כבר היינו יחד כאילו אנחנו יוצאים שנתיים". אלי היה בזמנו קבלן שיפוצים, וורד החליטה שהיא רוצה לעסוק בתחום אחר. היא עזבה את המטבח לטובת עולם האופנה והסטיילינג, ועבדה בחנות בוטיק להלבשה. "היה  לי כייף, וחשתי שאני ממש טובה במה שאני עושה, אבל אז עלתה הצעה לפתוח סניף של שניצל בוארון באשדוד יחד עם אחי איציק ובעלי. חשבתי בהתחלה שאתן שנה, ארים את העסק ואפרוש, אבל אני נהנית מאשדוד ומהלקוחות בעיר, ובינתיים אני כאן, ולא הולכת לשום מקום".

אוכל-באשדוד

ורד מנהלת את העסק ביד רמה, ולא ניתן להתעלם מנוכחותה במקום. היא נהנית להעניק שפע ללקוחות, לפנק בכל טוב ולתת שירות אדיב עם אוירה ביתית. גם בבית היא נהנית לבשל ולארח ולא מוכנה לשבת בשולחן שבת עם פחות מעשרה סועדים. "אני אוהבת שולחן עשיר. לפחות 17 סוגי סלטים, דגים, בשר והכול בשפע. בים בשבת תמיד יש שניצל בחלה [המתכון המנצח של אבא שכנראה יעבור בדורות] עם מטבוחה וחציל מטוג".

 

כל העסקים המבצעים משלוחים באשדוד