חומוס באשדוד

אבו חסן, אבו עמר, אבו גוש ועכשיו אבו אשדוד

5 המנות שאתם חייבים לאכול באשדוד

אצלנו הקרקורים מתחילים בשעות הבוקר המאוחרות, הרי בשונה מכולם, אנחנו עובדים כל היום עם אוכל (רחמים עלינו..) מה שגורם לנו להיות רעבים, בערך כל היום...!

צ'פלין- ההתמכרות הבאה שלכם!

בר -מסעדה עם טעם חדש בסגנון ישן

איפה אוכלים בפסח?

כתבה כשרה לפסח

המסעדות שיפנקו אתכם גם בחג הפסח

מאחורי הקלעים של טו-גייז מוסד קולינרי בין דורי

ממנגל קטן במרכז רוגוזין, טו-גייז הפכה למוסד קולינרי בין דורי שמאכיל את אשדוד כבר 3 עשורים

סיפורי מרק

החברה לתיירות אשדוד משיקה את שבוע המרק הישראלי

בעלי העסקים באשדוד אומרים :״עד כאן״ – 10 בינואר: יום ללא אשראי

נאמר כבר כמעט הכל על מצבם של העסקים הקטנים בישראל. וכמעט הכל נכון. בעיות עולות וצפות מחדש כבר שנים אך כמו שהן קמות כך הן נופלות.

מהפכה במטבח של מסעדת אנדיב

תפריט חדש, סלופי ג'ו ועוד טעמים מוכרים במחירים שווים לכל כיס.

השף המאוהב

שלומי חזוט במאסטר שף

יום רביעי   29/10/2014

מסעדה בוכרית אשדוד

אלכס ושמעון פולטיאטוב, אחים תאומים, ילידי אוזבקיסטן, בחרו לפתוח בעירנו מסעדה אותנטית על טהרת המטבח והאירוח הבוכרי. טעים להכיר, מסעדת ראיחונה, שמשמעות שמה הוא בית גן העדן, מזמינה אתכם לטעום מהמנות הטעימות של המטבח הכי אותנטי בעיר.
מסעדה בוכרית אשדוד | מגזין אשדוד בתפריט | פורסם: 29/10/2014

האחד שקט ושקול, והשני דינאמי ותוסס. השילוב המוצלח ביניהם כנראה נובע מן הניגודים שבאופיים, אלכס עושה רושם של מארח אדיב ונעים לבריות, ושמעון מסתמן כאיש עסקים מנוסה. משיחתנו ברור הרצון העז של בני משפחת פולטיאטוב להעניק לכל סועד, מכל מוצא שהוא, חוויית אירוח מסורתית אותנטית, ולשם כך ייבאו ארצה כלים מסורתיים להגשת המנות בראיחונה. מצאתי כאן את הקוסה, קערה למרק, טבחצ'ה, צלחת אישית לסועד, ופיולה, כוס למזיגת תה ירוק, אותו נהוג לשתות בתום כל סעודה בוכרית ראויה. את המנות המוגשות בראיחונה מכינה מידי בוקר אלבינה, רעייתו של אלכס, אשר ירשה את המתכונים מאימה, אשר ירשה אותם גם היא משושלת בשלניות מפוארת ומוכרת באוזבקיסטן. יחד עם בנם נרתמו להגשמת החזון, וגם הם מעניקים שירות ואירוח חם כנהוג בעדה.

לתפריט: ראיחונה אשדוד

 12

שמעון (מימין) ואלכס (משמאל) המשפחה היא ערך עליון

כילדים, עבדו אלכס ושמעון יחד עם אביהם במתפרה שהייתה בבעלות המשפחה, ונתפסו כשמשון ויובב של הכפר, שובבים, מצחיקים וחובבי מעשי קונדס. כבר אז החלו ללמוד היאבקות, ועם הגיעם ארצה בשנת 1990 היו לאלופי הארץ בהיאבקות וקרב מגע. בתארים הללו החזיקו לאורך 7 שנים רצופות, ורק הרצון להקים בית ולבנות תא משפחתי הביאו אותם אל עולם המסעדנות.

 13

מאפים ביתיים טריים מידי יום

שניהם בעלי רקע עשיר בניהול מטבחים במסעדות ובאולמות אירועים, שמעון מספר: "אנחנו מכירים את המטבח ואת עולם האירוח מקרוב, והבחירה לפתוח מקום יחד הגיעה מכיוון שהבנו שאנחנו רוצים מקום בבעלותינו, וכמובן שרצינו להישאר יחד". אלכס: "חינכו אותנו תמיד להיות מלוכדים ולשים את המשפחה במקום הראשון". 

 11

סמסה, מנטי, צ'יבורקי ומגוון מטעמים על טהרת המטבח הבוכרי

אז מה בתפריט?

אלכס: "כל המאכלים הבוכרים הכי אותנטים. יש לנו את הפלוב והבאחש, מאכלים על בסיס אורז עם תערובות בשר ועוף, מנטי וסמסה, בצק ממולא, האחד מאודה והשני אפוי, יש המון בשר מסוגים שונים, כי הבוכרים לא פותחים שולחן בלי כמה סוגי בשרים, וסלטים טריים כל יום".

 14

ראיחונה- אירוח ביתי חם

פרט לאירוח במסעדה, האחים פולטיאטוב מספקים שירותי קייטרינג לאירועים עד 300 סועדים, בהם ניתן להזמין את מיטב המנות מהמטבח הבוכרי.

לתפריט מסעדת ראיחונה אשדוד

 

 

נשמח לקבל תגובתכם בתחתית העמוד.