חומוס באשדוד

אבו חסן, אבו עמר, אבו גוש ועכשיו אבו אשדוד

5 המנות שאתם חייבים לאכול באשדוד

אצלנו הקרקורים מתחילים בשעות הבוקר המאוחרות, הרי בשונה מכולם, אנחנו עובדים כל היום עם אוכל (רחמים עלינו..) מה שגורם לנו להיות רעבים, בערך כל היום...!

צ'פלין- ההתמכרות הבאה שלכם!

בר -מסעדה עם טעם חדש בסגנון ישן

איפה אוכלים בפסח?

כתבה כשרה לפסח

המסעדות שיפנקו אתכם גם בחג הפסח

מאחורי הקלעים של טו-גייז מוסד קולינרי בין דורי

ממנגל קטן במרכז רוגוזין, טו-גייז הפכה למוסד קולינרי בין דורי שמאכיל את אשדוד כבר 3 עשורים

סיפורי מרק

החברה לתיירות אשדוד משיקה את שבוע המרק הישראלי

בעלי העסקים באשדוד אומרים :״עד כאן״ – 10 בינואר: יום ללא אשראי

נאמר כבר כמעט הכל על מצבם של העסקים הקטנים בישראל. וכמעט הכל נכון. בעיות עולות וצפות מחדש כבר שנים אך כמו שהן קמות כך הן נופלות.

מהפכה במטבח של מסעדת אנדיב

תפריט חדש, סלופי ג'ו ועוד טעמים מוכרים במחירים שווים לכל כיס.

השף המאוהב

שלומי חזוט במאסטר שף

יום ראשון   02/06/2013

אחד על אחד עם השף צחי בוקששתר/ סיון קידר

יצחק משה בוקששתר קרוי על שם סביו המנוחים, נולד בישראל, דור 11 אם נדייק. אביו היה פלמ"חניק, ומשערים שמקורות אילן היוחסין הם ברומניה, אך הוא לא ממש נובר בעבר. אולי עקב עובדה זו הוא מעריך במיוחד את המטבח הים תיכוני המודרני, אותו הוא מכנה "פראי וברוטאלי". הוא מסביר, "השפים הצעירים לוקחים סיכונים ויוצאים מן המסגרת, וזה מאוד מוערך בעיני".
אחד על אחד עם השף צחי בוקששתר/ סיון קידר | מגזין אשדוד בתפריט | פורסם: 02/06/2013

הוא חובב תרבות. סגנונות המוסיקה המועדפים עליו נעים בין בטהובן לעמיר בניון ולד זפלין. הוא חובב ים ומטקות מושבע "הים הוא תענוג זול וכיף בלתי רגיל", נהנה מנסיעות שקטות באופנוע, וחרד לאור המצב בכבישים "הורים לילדים קטנים שלא זוכים לשינה טובה בלילה זו ממש סכנה על הכביש", סולד מחוסר אכפתיות מאיכות הסביבה "מתרחצים שמשאירים אחריהם לכלוך בחוף לדוגמה", ומתבאס במיוחד למצוא מסטיקים מתחת לשולחנות ולכיסאות "זה קורה במסעדות, ואפילו במשרדי עורכי דין".

מסעדות-באשדוד

צחי התחיל דרכו בבית הספר "תדמור", והתאהב בתחום. רבים מחסידיו שומרים לו אמונים עוד מימי מסעדת "התרווד הורוד", שהוקמה לפני 30 שנה. המסעדה הצליחה לאורך 9 שנים, וכשפנה צחי לתחומים נוספים בתחום נפתחה בפניו הזדמנות להקים משפחה. צחי: "מסעדת שף לא יכולה להתקיים ללא נוכחות השף, וכשאתה הופך להיות הורה, אתה לא יכול להקריב את כל זמנך על חשבון הילדים". כיום נערכים אירועי מחווה לתרווד, וצחי נרגש לפגוש אורחים מן העבר. באירוע הראשון של התרווד, הוא מספר, נכחו 90 סועדים, ומתוכם 7 זוגות מתקופת התרווד".

מאז ימי התרווד הספיק בוקששתר לייעץ לעסקים לבקר מסעדות, לבקר ולעצב מזון, להיות כתב אוכל, להדריך נוער בסיכון בבית הספר "עירוני קריירה", ולהנחות 2 תוכניות בישול: "טעמים" ו"מישהו לבשל איתו". נכון להיום הוא שף ושותף ברשת ההמבורגרים המצליחה "Black", ואולי לא במקרה. בוקששתר חובב המבורגר מושבע, וגאהדוד בסניף באש במיוחד. בוקששתר: "הסניף באשדוד נפתח מתוך הבנה שאשדוד היא מרכז קולינארי חשוב אבל הבנו ברשת שבאשדוד חייבים לתפוס צד, והחלטנו לעשות את הסניף כשר. אני מאוד אוהב את הסניף הזה, ומרגיש שהצלחנו להשתלב כאן נפלא".

ומה מבדל אתכם משאר רשתות ההמבורגרים באשדוד?

"אני אתייחס רק אלינו ואומר שאנחנו מוכרים אוכל טוב. אנחנו מטפלים בבשר הטרי ומכינים את האוכל עם המון אהבה והקפדה. מלבד זאת, אני מבין עם הזמן שהרשת כולה נותנת מענה לקהל רחב של אנשים שאוכלים אוכל ללא גלוטן. יש בתפריט הרשת מנות מיוחדות ללא גלוטן ותפריט לספורטאים. קורה לא פעם שמישהו שאני לא מכיר ניגש אלי ומודה לי על היוזמה הזו. באשדוד ספציפית הקהל הוא חם ואמין, זה קהל שחוזר אליך כשהוא מרוצה, ומעריך אוכל טוב".

בלאק-אשדוד

(בלאק בורגר סניף אשדוד)

ספר לי על עולם המסעדנות מראות עיניך.

"המסעדנות היא ההתעסקות הכי קשה והכי מסוכנת כלכלית. קיימים המון פריטים עם חיי מדף קצרים, זה תחום עם הרבה עצבים, ניהול העסק הוא קשה, ויש המון התמודדויות מול לקוחות וספקים. בסופו של דבר הרווח הכלכלי הוא לא עצום, אבל אני מאכיל אנשים, ואני רואה ומרגיש שהם נהנים, אני זוכה לקבל הרבה אהבה וחיוכים, וזה לא פחות חשוב".

למי אתה נהנה לבשל במיוחד?

"אני נהנה לבשל בבית לחברים ככה סתם על הדרך. אני ממש מתבאס כשאין לי אורחים, כי אין למי לבשל".

 

לעמוד המסעדות של אשדוד בתפריט