UpArrow

אשדוד בתפריט

אשדוד בתפריט גאה להיות אתר הבית של עולם הקולינריה, הבילוי והתרבות של העיר אשדוד. איגדנו יחד את כל המסעדות, בתי הקפה, מקומות הבילוי וכל מה שחדש ונכון לכם! באתר תוכלו להזמין משלוח ממסעדות, להזמין מקום ישיבה או ליהנות מהמגזין המגרה שלנו, המתובל באינספור סיפורים טעימים.

ביאנה רודריגז מעניקה את אהבתה לאדם דרך עולם הבישול והאפייה, מרצה כל לקוח ומחברת את האדם לנפשו דרך היצירה. גם אני השכלתי, התרגשתי, ואפילו קיבלתי דרייב לא אופייני לאפות לשבת הקרובה.

סיון קידר | | 12/9/2018

אהבה לאנשים מאז ומתמיד הובילה את ביאנה רודריגז בכל שעל וצעד במהלך חייה. כבעלת תואר ראשון בסיעוד ותואר שני כמנהלת מערכות בריאות עסקה כמעט 20 שנים בטיפול, סיעוד וניהול, וכשחשה שהיא רוצה לשנות את עיסוקה, יחד עם בעלה, גרשון רודריגז, נכנסה אל עולם העסקים כבעלים של חברת cook&bake, המשווקת ציוד וחומרים ללקוחות פרטיים ועסקיים בתחום הבישול, האפייה וההסעדה.

את עבודת הסיעוד עזבה ביאנה בהדרגה, ובמשך עשור שילבה בין טיפול וסיעוד במחלקות פנימיות וגריאטריה לקיטוט רגליים בין תערוכות ולניהול עסקאות עם חברות ענק בתחום האפייה והבישול, וכיום, היא חולשת על ניהול העסק כשהיא המשווקת הבלעדית בכל אזור הדרום של כלים ומוצרי בישול ואפייה מהשורה הראשונה. ההחלטה לעזוב את הסיעוד ולהתמקד בעסק הפרטי הגיעה לפני 5 שנים, ומאז מעניקה ביאנה את אהבתה ללקוחותיה, ונראה שגם בדרך זו היא מוצאת את הדרך לגעת בנפש האדם. 

מתאימים את מוצרי החנות ללקוח.

מרגש לגלות...

כבר בתחילת הראיון מצאנו עצמנו, ביאנה ואני, מתרגשות עד דמעות כשסיפרה לי על סדנאות הבישול והאפייה לנשים שכולות, הנערכות לאורך כל השנה ב- cook&bake. היא מספרת: "בשיתוף פעולה עם בית יד לבנים באשדוד, בסיוע מרדכי לוי, יו"ר יד לבנים, הונחו בשנה שעברה מעל 20 סדנאות לנשים שכולות".

הבישול והאפייה מבטאים יותר מכל את הרגש האימהי, הביתיות והחמלה המצויים בנשים באופן טבעי. אני משערת שבנשים הללו זה מתבטא באופן מיוחד...

ביאנה: "הסדנאות האלו מרגשות באופן יוצא דופן, מכיוון שהנשים המשתתפות חוות מהסיבה שציינת חווייה מרגשת ומעצימה. עצוב לי מאוד שמעט מהנשים המשתתפות לא הצליחו לסיים את הסדנה מכיוון שלא הרשו לעצמן לשמוח וליהנות, ולכן עזבו את הסדנה לפני סיומה, אבל רוב הנשים שהשתתפו בסדנאות מצאו מקום חם ודרך מהנה לבטא את האהבה, הגעגוע והרצון להיאחז בחיים. אחת הנשים בחרה להגיע על מנת שתוכל לאפות לחברים של ילדיה מתוך הצורך לשמח ולשמור על שמחת החיים שהחברים מביאים לביתה".

מחלקת מוצרים ללא גלוטן.

עוד מספרת ביאנה על לקוחה מתמידה, אשר פקדה את החנות לראשונה במקרה: "אישה בת 60, פנסיונרית, בעלת תארים והשכלה, הגיעה לכאן לראשונה והבחנתי בכך שהיא בוחנת את מוצרי החנות זמן רב. כשהצעתי לה את עזרתי סיפרה לי שאינה יודעת לבשל כלל, ואפילו לא כיצד לשבור ביצה. לילדיה היא לא בישלה מעולם, וכעת כשהתפנה זמנה היא חולמת לארח את הנכדים עם מאפים שהיא יצרה. מאז ועד היום היא מגיעה לחנות עם מתכונים שהיא בחרה, ואני עוזרת לה לבחור את הכלים והמצרכים שנחוצים לה, ומסבירה לה לפרטי פרטים איך לאפות ולהכין את הכל מאפס".

החנות מתחילה להתמלא באנשים, וכל לקוח מסתייע בשירותיהם האדיבים של ביאנה ועובדי החנות. מה הכלי המתאים? באילו מוצרים מומלץ להשתמש? ואפילו מתכונים ניתנים לכל החפץ בכך. בפינת השירות בחנות מונח ספרון מיוחד, בו נרשמות כל בקשות הלקוחות. באם חפץ לקוח במוצר שאינו משווק בחנות, נרשמת בקשתו, ובסופו של יום ביאנה דואגת למצוא את המוצר ולהזמינו במיוחד, ואין זהו יחס מיוחד, אצל ביאנה, כאמור, אהבת האדם היא לפני הכל, "אנחנו חיים על אהבת הלקוחות, דואגים לכל אחד ואחד, קשובים להם, ומשתדלים לרצות אותם בכל דרך שניתן".

צבעוני ובריא.

כחלק מהפתיחות לרצון הלקוחות נפתחה לאחרונה מחלקה ענקית של מוצרי מזון ואפייה לרגישויות. מוצרים ללא גלוטן, שומשום,ביצים, בוטנים, חלב, סוכר ועוד, ובמחירים נוחים במיוחד. גם עמדת צבעי מאכל טבעיים, על בסיס תבלינים וירקות, נטולי טטרזין, ישנה בחנות. (הטטרזין ידוע כחומר העלול להחמיר הפרעות קשב וריכוז, בעיות נשימה, בעיות עוריות, מיגרנות, אלרגיות ועוד).

צבעי מאכל נטולי טטרזין.

כחלק ממערך הסדנאות של cook&bake מגיעים מנחים בעלי שם ארצי להעניק מנסיונם והידע המקצועי שלהם בתחום האפייה והבישול. ביניהם סטפן לייק (שף ראשי, חברת שמרית), רינה ג'וי (שף קונדיטורית של חברת wilton האמריקאית), דלית מיצנמכר (לגעת באוכל) ועוד רבים וטובים. בין מגוון הסדנאות: סדנת שמרים ולחמים, סדנת זילוף, סדנת מיני קינוחים, סדנת בישול איטלקי, סדנת מקרון, בישול ים תיכוני, אפייה צרפתית וסדנת בצק סוכר. 

והיד עוד נטויה!

לאחרונה נפתח סניף נוסף של cook&bake ברחוב הבילויים בגדרה. למכירי השדרה מוכרת האווירה הציורית והקסומה של רחוב הבילויים, ונראה כי זהו המקום המושלם לסניף החדש. 

בימים אלו ביאנה דואגת להוסיף סדנאות נוספות למערך הסדנאות הקיים, מתעדכנת ומעדכנת את מוצרי החנות ללא הרף, והכל מתוך הרצון להעניק לעיר את מה שבאמת חשוב לה מכל- איכות ושירות!!!

 לפרטים נוספים: 054-7916771

אתם מוזמנים להגיב בתחתית העמוד